فارسی وان ؟

شبکه ماهواره ای فارسی ١

خانواده ها، شبکه فارسی 1 را جدی بگیرند آنچه در زمان کنونی به یکی از پدیده های قابل لمس و ناخوشایند در خانواده های ما تبدیل شده است، صرف ساعت های متمادی و بسیار زیاد اعضای خانواده و مخصوصا خانم های خانه دار در پشت تلویزیون می باشد به طوری که عملا آنها را از داشتن هرگونه کارایی و انجام هرگونه عمل مثبتی بازداشته و عملا زندگی اجتماعی آنها را فلج می سازد. اما این معضل از زمان پخش سریال هایی با دوبله فارسی بصورت شبانه روزی و بدون وقفه از یک شبکه نوظهور به نام فارسی 1 وارد مرحله تازه ای شده است. با اینکه سریال های شبکه فارسی 1 از میان برنامه های روز آمریکا و اروپا انتخاب می شوند، اما تحلیل محتوایی آن ها نشان می دهد که این انتخاب ها با دقت و وسواسی خاص صورت می پذیرد. سریال هایی که شخصیت های اغلب آنان زنانی هستند که یا در حال خیانت به زندگی خود و دیگرانند و یا افراد دیگری در زندگی به آن ها خیانت می کنند ، با اندکی تأمل در مضامین سریال های این شبکه این نکته آشکار می گردد که بسیاری از این داستان های در ظاهر جذاب و دیدنی در کنار کیفیت بالای تصویر و صدا، حاوی مفاهیم خیانت های خانوادگی ( اعم از خیانت زن به شوهر و شوهر به زن) ، بی بند و باری فکری و فرهنگی (عادی جلوه دادن روابط جنسی دختر و پسر، بی تفاوتی نسبت به حریم خانوادگی)، هستند. بر این اساس می توان به الگوی فکری انتخاب کنندگان سریال های این شبکه فارسی زبان دست یافت و با قاطعیت به این باور رسید که تیرانداز چابک دست شبکه، این بار بنیان جامعه فارسی زبان، یعنی خانواده را نشانه رفته است. مطالعات نشان می‌دهد که بی‌ثباتی در خانواده‌ها، که به مثابه فطری‌ترین و مقدس‌ترین نهاد بشری و حلقه‌های اصلی جوامع و سنگرهای پاسداری از فرهنگ و ارزش‌ها تلقی می شود؛ به دلیل کج روی ها و انحرافات فکری و روانی افراد جامعه است که روندی رو به گسترش را می پیماید. از نکات قابل توجه در خصوص شبکه فارسی 1 مدیریت و شیوه اداره این شبکه است. شبکه فارسی 1 متعلق به فردی به نام روبرت مرداک امپراطور رسانه ای و چهارمین مرد قدرتمند آسیاست. دفتر مرکزی این شبکه در هنگ کنگ قرار دارد و توسط کمپانی معروف استار متعلق به نیوز کورپریشین واقع در نیویورک اداره می شود.

 روبرت مرداک  یهودی استرالیایی الاصلی است که به سلطان شیطانی رسانه ها معروف است او دارای 60 شبکه تلویزیونی به 13 زبان مختلف است که روزانه حداقل 300 میلیون مخاطب را به خود جلب می کند. همینطور مسئولیت 100 روزنامه و مجله معتبر همچون دیلی تلگراف، وال استریت ژورنال، تایمز، ساندی تایمز، نیویورک پست و نیز شبکه های خبری معروفی همچون فاکس، فاکس نیوز و اسکای نیوز و سایت هایی همچون "مای اسپیس" بر عهده این فرد است. او یکی از از صهیونیست های بسیار با نفوذ در دنیاست.

 دوستان و همشهریان عزیز:

ما همه نسبت به انچه در خانواده هایمان و جامعه مان می گذرد مسئولیم و بی تفاوتی ما نسبت به این گونه مسایل ضربات جبران ناپذیری را بر پیکره جامعه فرهنگی نیمه جان ما وارد می سازد. جامعه ای که به رغم تمامی نواقص و کاستی هایش حاوی امتیازاتی است که جامعه غرب به آنها رشک می برد. امتیازاتی مانند روابط قوی و معنوی بین اعضای خانواده ، تاکید بر احترام فراوان بر والدین ، حساسیت به عفت و پاکدامنی زن ، جایگاه ویژه ازدواج و نگاهی مقدس به آن و بسیاری از امتیازاتی دیگر که به برکت اسلام و زحمات بی شائبه گذشتگان به ما رسیده است. حداقل اگر در بدست آوردن چیزهایی که از دست داده ایم تلاشی نمی کنیم، بکوشیم که چیزهایی که اکنون در دستان ماست را از از دست ندهیم.

/ 2 نظر / 17 بازدید
صبور

سلام دوست خوب ومتفکر اقای محمودی از این که به من سر زدید بسیار مسرورم اقای محمودی من چون عادت به سحر خیزی دارم روزهای جمعه نیز نمیتوانم بخوابم از لطف شما نسبت به وبلاگم نیز بینهایت سپاسگذارم شما مطالب بسیار بجا وخوبی مینویسید من همه مطالب شما را مطالعه کردم همه موضوعات نو وپر بارند امیدوارم مرا مورد لطف خود قرار داده وکلبه تنهایی مرا با نظرات زیبایتان منور فرمایید منتظرتان میمانم بدرود[گل][[خداحافظ]

محمد حسین

سلام علیکم خدا قوت وبلاگ رو بروز کردیم و چند مطلب گذاشتیم 1-با خدا بی معرفی نکنیم 2-چگونه حجر‌الاسود بین محمد حنفیه و امام سجاد قضاوت کرد ؟ خوشحال میشیم به ما سر بزنید اگر مطلب جدید گذتشتید خوشحال میشیم خبرمون کنید در پناه حق یا علی